Główny partner:


Gmina Halinów

 

 

 ,, Młode Orły wznoszą się coraz wyżej”

 W klubie piłkarskim SRT Młode Orły Halinów, prowadzonym od 2009 r. przez Stowarzyszenie Rozwijamy Talenty, gra obecnie ponad 100 dzieci i młodzieży z terenu gminy Halinów, z których stworzono pięć zespołów dziecięcych i jeden zespół seniorski.

 W klubie kadrę trenerską tworzy pięć osób, które posiadają niezbędne szkolenia i kwalifikacje piłkarskie PZPN-u, a dodatkowo trzech z nich posiada licencje sędziowskie.

 Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu na boiskach w Długiej Kościelnej oraz Orliku, natomiast w sezonie zimowym na hali w Halinowie, która dzięki uprzejmości lokalnych władz jest udostępniana nieodpłatne. Należy również nadmienić, iż obiekt klubowy w Długiej Kościelnej corocznie jest doposażany w niezbędne elementy infrastrukturalne, dzięki czemu możemy startować w rozgrywkach MZPN. M.in. dokończono ogrodzenie terenu, zamontowano trybunę dla widowni oraz ukończono chodniki z kostki brukowej jak również powstał nowy dach nad szatniami i podłączenie szatni klubowych do mediów.

 Uczestnictwo w rozgrywkach MZPN jest idealną alternatywą dla dzieci i młodzieży poza zajęciami szkolnymi, gdyż mają one dogodną okazję do własnego rozwoju sportowego, wyjazdów w różne miejsca czy poszerzania kontaktów i przede wszystkim odciągnięcia się od wirtualnego świata…

 Dlatego zachęcamy aby każdy fanatyk futbolu podjął wyzwanie i wznosił się w górę tak jak Młode Orły!

 Młode Orły Halinów to szkółka piłkarska, która została stworzona dla młodych miłośników piłki nożnej.

Nasza szkółka wyróżnia się szczególnym podejściem do dzieci, jako jednostek, które kształtują i udoskonalają umiejętności piłkarskie. Nadrzędną wartością szkółki jest zrównoważony rozwój każdego ze szkolonych zawodników oraz poczucie spełnienia z uprawiania sportu. Prawdziwą radość z futbolu najlepiej można odczuć wspólnie, dlatego też duży nacisk kładziemy na integrację i zespołowość. Naszym zdaniem na tym etapie piłkarskiego rozwoju należy uczyć przez zabawę a rywalizację dozować umiarkowanie.

Treningi w Młodych Orłach Halinów zawsze kumulują dobre emocje i dzięki temu mobilizują dzieci do wysiłku.

Piotr Wieczorek (koordynator klubu SRT):
"Kluby już na starcie prowadzą selekcję i odrzucają dzieci, które na pewnym etapie nie mają warunków fizycznych i umiejętności. U nas jest inaczej. W naszej szkółce przyjmujemy każdego, bo wiemy że warto pracować aby w przyszłości, co jest niewykluczone, dzieci zrobią największe postępy. Staramy się pomagać i wychowywać dzieci patrząc przede wszystkim na ich rozwój fizyczny i motoryczny. Nasza kadra to wykwalifikowani pedagodzy, intruktorzy i trenerzy, którym nie jest obca praca z dziećmi. Atmosfera na zajęciach jest dla nas bardzo ważna, a dzieci wciąż przybywa. To jest chyba właśnie najistotniejszym wymiernikiem naszej szkółki."